VÍTÁME VÁS NA SVÝCH STRÁNKÁCH ANEB ŽIVOT DVOU PSÁRSKÝCH CAIRN TERRIÉRŮ A JEDNOHO GLEN OF IMAAL TERRIÉRA

LEON - 2008

Třída: mezitřída

Pořadí: velmi dobrý 2 

 Rozhodčí:  PhDr. Iva Světlá

 

Tak naše první výstava i s malým Morrisem a zároveň poslední v tomto roce. A pro paničku výstava snad nejvíce se smíšenými pocity. Nejdříve jsme ráno trochu zaspali, pak jsme nemohli najít místo na zaparkování a poměrně dlouhé čekání než jsme přišli na řadu do kruhu. První si to šel vyzkoušet do třídy štěňat Morris, který dle paničky a ostatních kerních kolegů moc pěkně chodil, ale paní rozhodčí z jeho pohybu zrovna nadšená nebyla ... no co byste chtěli, vždyť už je mu skoro 5 měsíců, tak by se měl předvést vzorně ne??!! Ale aspoň dostal pochvalu za perfektní srst na svůj věk. Poté jsem šel v mezitřídě na řadu já, ještě s tmavým pejskem Hjohoo´s with or without Hjo, protože dva naši kolegové se nedostavili. A jak už je to u mne zvykem, tak jsem zase táhl, čenich u země a moc mě zajímali pejsci vedle v kruhu. Takže vd mě opět neminulo a panička se ani nedivila, ale dodatek paní rozhodčí jí bude asi ležet v hlavě hooodně dlouho ... prý jsem pes, který je duševně na dně a jestli nejsem týraný ... panička se v kruhu nezmohla ani na slovo, ale kdo by mohl na to něco říci, zvlášť když vám to řekne promovaný psycholog ...

 A co se týče druhé stránky výstavy, tak jsme si to moc užili s kerními kamarády, jak psími tak lidskými a moc se nám to líbilo. Hlavně ty dobroty byly prima, i když nám psům zas skoro teda nic nedali. A to by teda měli, aby jsme nebyli hubení, že?! Jen Morris si zas pochutnal, díky Majdo za rohlík! Tak zas za rok na shledanou!

Třída: mezitřída

Pořadí: velmi dobrý

Rozhodčí: Stanislav Bučko, SK

 

Tak dnes jsme vyrazili opět do Mladé Boleslavi a tentokrát už naposledy, aspoň pro tenhle rok. Museli jsme si zas trochu přivstat, protože kerníci šli první na řadu. Ale to je jedině dobře, čekání mě totiž moc nebaví. A Morrise taky ne, zvlášť když musí čekat v přepravce. Ale je to stejně hrdina, já bych tam vydržel tak deset minut, a pak by to asi nevydržela psychicky panička. Ale abych se vrátil k výstavě. Dneska jsem šel do kruhu zas jen sám, ale odnesl jsem si zas jen vd. Pan rozhodčí mi vytkl, že jak dávám hlavu pořád dolů k zemi (prostě musím furt čuchat), tak se mi vyklene hřbet a vypadá to blbě. Ale jinak jsem se mu líbil, mám prý moc pěknou samčí hlavu a taky správný slechy. Takže nám to ani nevadilo, protože pan rozhodčí byl opravdu moc příjemný a jak je vidět, lze dát i vd posudek milou formou na rozdíl od některých jiných sudích.

Třída: mezitřída

Pořadí: výborný 2, res. CAC

Rozhodčí: Olga Dolejšová

 

Dnes nás čekaly České Budějovice a jelikož to byla pro nás poprvé, tak jsme vyjeli s paničkou téměř za kuropění, tj. v šest hodin. Nakonec jsme tam ale byli už po půl osmé, a to jsme jeli docela pěknou mlhou. Ale aspoň jednou jsme přijeli na výstavu včas, mohli jsme v klidu zaparkovat, projít se po výstavišti a vyzvednout katalog. Pak už jsme jen dohledali náš kruh, a protože jsem šel jako první, tak jsem byl rychle přečísnut a šlo se. V kruhu jsme byli jen dva, já a Arny Magic Cairn, takže to bylo velmi rychlé a dostal jsem r. CAC. Potom jsme šli ještě na obhlídku stánků, kde nám koupila panička spoustu dobrot, jako jsou prasečí uši a kopýtka, další zásoby krmení, protože baštíme jak nezavřený a dokonce jsme dostali i psí pivo ... a musím říct, že je to teda fakt dobrý pití! Prostě moc pěkná výstava, příště pojedeme zas! 

Třída: mezitřída

Pořadí: velmi dobrý 4

Rozhodčí: Vladimíra Tichá

 

Tak zas jedna z nejrychlejších a nejneúspěšnějších výstav, co jsme byli. Do kruhu jsme nastoupili čtyři pejskové, Andres Angelś Club, Arny Magic Cairn, Ben Hur Kajša Ondra a já. Paní rozhodčí mě rychle a ne zrovna moc příjemně prohlédla, na rozdíl od paní rozhodčí Satu z předchozí výstavy v Rybníkách, která byla moc milá a jemná. A s jejími slovy, že se jí vůbec nelíbím vše skončilo. Ale všechno je jen subjektivní a příště to třeba zas dopadne jinak, možná! Hlavně že nám tam panička koupila moc prima tyčinky na zuby a malýmu Morrisovi prasečí ucho, který za cestu do Prahy celý sežral!

Třída: mezitřída

Pořadí: výborný 2

Rozhodčí: Satu Stenroos, FIN

 

Po téměř roční odmlce jsme zas přemluvili páníčka, aby jel s námi na výstavu. A nejen to, vzali jsme s sebou i náš nový malý kerní přírůstek Morrise, ať si prý taky zvyká na kruhy výstavní. V duchu jsem se smál, ten bude zírat a jak bude vyjančený, jako já před rokem poprvé. Nakonec jsem zíral já, protože to vypadalo, jako kdyby už na výstavě někde byl a vzal to tam naprosto za svý .... jo to mi hlava nebere. Jinak dnešní výstava nebyla jen tak lecjaká, protože tam byla taková spousta kerníků, že snad tolik jich ani nikdy neuvidím a paní rozhodčí byla z hrozné dálky, si představte, přijela za námi až z Finska. Takže i v mé třídě bylo nad poměry hodně pejsků, a to pět, ale jeden se nedostavil. Paní rozhodčí velice pečlivě vybírala a hlavně byla moc milá na nás pejsky, což se o mě říct nedá, protože já se v kruhu málem porval s jedním kolegou. A jak jsem byl celý napružený, tak jsem moc pěkně stál. Po jejím zvážení zůstali v kruhu jen výborní pejsci, mezi nimiž jsem byl já, Monty a Jesse James rovněž od Sparklingů. A pořadí? První byl Monty, já druhý a třetí Jesse James. Závěrem musím říci, že výstava to byla pěkná, aspoň paničce se moc líbila. Prostě kerník kam se podíváš.  
Třída: mezitřída

Pořadí: výborný 2

Rozhodčí: Gabriela Havlíčková

 

A zase Mladá Boleslav, by jsme se tam měli snad odstěhovat. Aspoň že byla zas nová paní rozhodčí a šli jsme po štěňátkách hned na řadu. Do kruhu jsem zas nastoupil s Montym a pro změnu dnes zas vyhrál on. Takže jsme na nic nečekali a vyrazili domů, protože jsme se chystali udělat grilovací den, a to já moc rád.
Třída: mezitřída

Pořadí: výborný 1, vítěz třídy

Rozhodčí: Bohumila Švajdová

 

Tak dneska pro změnu zas Kladno a nezklamalo, černé bylo, hlavně obloha a každou chvíli vypadalo, že bude pršet. Naštěstí výstava byla v hale, ale po vstupu do ní bych snad radši chodil někde v dešti a větru. Naprosto otřesná malá tělocvična, že se tam projít nedalo a dýchat taky ne. Ještě že přede mnou byli jen tři pejsci, a tak jsem šel brzy na řadu. Na tak hrozné podmínky se i panička divila, že jsem tam docela slušně chodil. A jelikož jsem byl ve své třídě sám, tak jsem dostal vítěze třídy. Potom jsem ještě jednou nastoupil do kruhu o Krajského vítěze s Gasem Bohemia Enjoy, který je holt lepší chodec a vyhrál on. Hlavně jsme byli všichni rádi, že tam nemusíme už na nic čekat a vyrazili jsme na kávičku do kladenských ulic.
Třída: mezitřída

Pořadí: výborný 1, vítěz třídy, CAC

Rozhodčí: Bohumila Švajdová

 

Na dnešní výstavu jsme vyrazili v sehrané sestavě, tedy s Pavlou a nějak se nám ani nikam nechtělo, ale když už jsme byli přihlášení ... Paní rozhodčí vypadala přísně a moc nadějí jsme si nedávali. Do kruhu jsem nastoupil s dalším novým kamarádem, Montym alias Kriekem, což je taky pejsek od Spaklingů. Já teda pejsky nemusím, ale Monty se mi fakt moc líbí a paničku má taky sympatickou. Tak jsme to tam spolu odkroužili, což mi zase moc nešlo. Paní rozhodčí se dlouho předlouho rozhodovala a nakonec jsem nečekaně vyhrál já. Ó to měla panička radost. Já naiva si myslel, že už je po všem a netušil jsem, že mě čeká ještě další kolo s Gasem Bohemia Enjoy o Národního vítěze. Takže jsem zas musel pochodovat a stát a pochodovat, ale i když se panička snažila sebevíc, já na to prostě dlabal. A to jsem ještě dostal vyhubováno, že nemám ring drezůru. Bodejť bych měl, když doma kruh nemáme, ale chodíme kolem ohniště. Takže nakonec vyhrál kolega Gas, jo ten v tom umí líp chodit.
Třída: mladých

Pořadí: výborný 1, vítěz třídy, CAJC

Rozhodčí: František Polehňa

 

Dneska snad nejnáročnější výstava na organizaci, protože panička s sebou vzala to malé dvounohé štěně, našeho Theodora. Ještě že jela teta Pavla a jezdila s ním všude možně, protože u kruhu se mu vůbec nelíbilo. A mě zrovna jo, potkal jsem tam totiž po dlouhé době svou sestřičku Lili Marlene. Moooc se mi líbila, i když ona zrovna mé sympatie neopětovala, jo sejde z očí ..... Další novinka pro mě byla i to, že půjdu do kruhu s Andreou. A tak jsem šel nešel a pořád koukal, kde mám ty svoje. Ale panu rozhodčímu jsem se i tak líbil a zadal mi CAJCe, a to jsem tam měl svého velkého konkurenta Wolfa od Fossinky a nového pejska jménem Arny Tiger Irater. A  Lili nezklamala taky, tudíž  jsme šli pak všichni o BOBa, ale to se nám již ani jednomu nepodařilo. A tak rychle hurá domů, kde jsme si udělali polední siestu, a pak jsme vyrazili na krásný výlet do Divoké Šárky.
Třída: mezitřída

Pořadí: výborný 1, vítěz třídy, oblastní vítěz

Rozhodčí: Andráš Polgár

 

Naše nejbližší výstava, tak jsme si mohli trochu pospat. Ale co čert nechtěl, paničce se podařilo od včera nechat otevřené dveře u auta, takže náš žabák ani při všech možných snahách nenastartoval. Ještě že ten páníček není takový nešika, umí zavřít dveře a dokonce nám auto půjčil. Sice to bylo jen taktak, jakmile jsme přijeli, tak jsme šli do kruhu bez žádného velkého česání a i tak jsme dostali oblastního vítěze. Ještě aby ne, když jsem tam byl jediný kerník. Na konec výstavy jsme nečekali, ale jeli jsme domů, a pak jsme se na odpolední závěr i s páníčkem vrátili pro medaili, a to mi ještě zahráli v kruhu fanfáru. Dle mého i paničky to byla jedna z moc pěkných výstav, příjemné prostředí a výborná organizace.
Třída: mezitřída

Pořadí: výborný 1, vítěz třídy, oblastní vítěz

Rozhodčí: Zdeněk Kliment

 

Tentokrát jsme pojali výstavu jako celodenní výlet a vzali jsme s sebou tetu Pavlu. Pan rozhočí opět potvrdil svou rychlost, a i když bylo před námi asi 6 pejsků, tak jsme stejně hodinu čekali. Nevím, jestli jsem se nějak nesrazil nebo mi ta moje paní neudělala nějakou plastiku, ale ještě před 14 dny jsem byl přestavěný a dnes mám zas výbornou stavbu těla. Ale řešit to nebudu. A jen co jsme na výstavě skončili, tak jsme vyrazili na náš výlet po Hořicích (více viz. výlety). 
Třída: mezitřída

Pořadí: výborný 1, vítěz třídy, oblastní vítěz

Rozhodčí: Miroslav Václavík

Mé přání se vyplnilo a konečně nějaká výstava v lese, moc hezké a samí prima kamarádi. Hlavně jedna velká kamarádka, hannoverský barvář, ó ta se mi líbila moc a moc. Dokonce jsme nemuseli dlouho čekat, snad jen 20 minut a už jsem šel do kruhu. Ani jsem v moc výhru nedoufal, protože jen co jsem tam vlezl, tak jsem skoro panu rozhodčímu počural nohu. Ale vzal to s nadhledem a jsem oblastní vítěz. A vzhledem k tomu, že jsme skončili poměrně časně, tak jsme ještě vyrazili po okolí na výlet (více ve výletech).

Třída: mladých

Pořadí: výborný 2

Rozhodčí: Zdeněk Kliment

 

Na tuhle výstavu jsem se moc dobře nevyspal, museli jsme vyrazit brzy kvůli parkování a to ještě cestou vzala panička stopaře, takže jsem byl celou cestu ve střehu a oka nezamhouřil. Naštěstí parkování dopadlo dobře a místo u kruhu se taky našlo, tak nám nezbývalo než čekat a čekat. Na řadu jsem přišel až kolem půl jedné. Nějak jsem to tam odkráčel s kolegou Wolfem, který nakonec i vyhrál. Jo to chození v kruhu, asi se to nikdy nenaučím, kdyby tak byly všechny výstavy v lese nebo u nás na zahradě, to by bylo jiný kafe.  

Třída: mezitřída

Pořadí: výborný 1, vítěz třídy, krajský vítěz

Rozhodčí: Milena Maršálová

 

Tak další krajská výstava a jsem zas v jiné třídě, to je ale název, mezitřída. To za paničky ještě prý nebylo, když jezdila s pejskem přede mnou na výstavy.  A konečně výstava venku, hurá, to se mi moc líbilo. Sice sem tam chvilkama zapršelo, ale jsem přece pes ze Skotské vysočiny, a ten musí něco vydržet. Paní rozhodčí na mě byla moc milá, a tak jsem se jí snažil předvést, co to šlo. Jen to moc dlouho trvalo, pořád mě tam měřila a počítala zuby. Ale už vím proč, panička mě chtěla uchovnit, tak to mám aspoň za sebou a za ženskými už můžu. Pak jsem ještě čekal do konce výstavy na soutěž, ale tam jsem se už neumístil. I když mám aspoň první trofej, medaili a pohár.  
Třída: mladých

Pořadí: výborný 1

Rozhodčí: Olga Dolejšová

 

Moje první krajská výstava a poprvé jsem nebyl v kruhu sám. To se pak i pes víc snaží. Tak jsme soutěžili s Wolfem od Fossinky o VTM, ale nakonec ho nedostal ani jeden z nás. Ale nevadí, příště to třeba zas dopadne líp.
Třída: mladých

Pořadí: velmi dobrý 1

Rozhodčí: Eva Letáčková

 

Tak po dlouhé zimní pauze, jsem zas vyrazil do výstavních kruhů a poprvé do třídy mladých. Jenže bez přípravy není žádný výsledek dobrý. Paničce se v zimě moc trénovat nechtělo a mně teda taky ne, takže jsem byl ze všeho jak v jiříkově vidění. Chtěl jsem jít všude, jen v kruhu ne. A i když jsem tam byl sám, vd mě neminulo.
 
cairn terrier, cairn terrier, cairn terrier