VÍTÁME VÁS NA SVÝCH STRÁNKÁCH ANEB ŽIVOT DVOU PSÁRSKÝCH CAIRN TERRIÉRŮ A JEDNOHO GLEN OF IMAAL TERRIÉRA

LEON - 2010

Třída: šampionů

Pořadí: výborný 1, CAC, BOB

Rozhodčí: Dr. Zoltán Katona Kittenberger, HU

Tento den jsem vyrazil na výstavu sám bez Morrise, ale doprovod mi dělaly hned dvě dámy, kerní slečna Sylvi a fenka peruána. Po pohodové cestě jsme bez problémů našli výstaviště, které bylo umístěno v krásném areálu s rybníkem. Před námi bylo jen pár pejsků, tak mě panička rychle učesala a šlo se do kruhu. Pan rozhodčí si mě prohlédl, pak mi velmi důkladně ještě prohlédl chrup a bylo to. Poté jsem šel ještě o BOBa, který jsem si odnesl taktéž. Tímto jsem splnil podmínky pro udělení MAĎARSKÉHO ŠAMPIONA a už nikam nemusím, hurá!

 

 

 

Třída: otevřená

Pořadí: výborný 1, CAC, r. CACIB

 Rozhodčí: Zoran Brankovic, SRB

Po vydařené sobotní výstavě jsme se rychle vrátili domů, panička zabalila a jeli jsme i s páníčkem do maďarského Szombathely, kde jsme strávili příjemný večer v již ověřeném penzionu. Pozitivně naladěni jsme vyrazili v neděli ráno na výstavu, kde bylo v celku pusto prázdno, když to srovnáme s davy u nás. Zanedlouho dorazil i pan rozhodčí a jelikož jsme byli jako plemeno v pořadí hned zpočátku, netrvalo dlouho, a už jsem byl v kruhu. Bohužel terén byl samý drn a hrbol, takže klopýtala i panička, ale já to zvládl výborně a dostal jsem čtvrtého CACe plus r. CACIBa.

Třída: vítězů

Pořadí: výborný 1, CAC

 Rozhodčí: Gabriela Štursová

Na tuto výstavu jsme jeli s paničkou jen my dva. Morrisek měl jet původně taky, ale nakonec se vydal na výstavu do rakouského Oberwartu. Byla to paráda, nemusel jsem jet v bedně a celé auto jsem měl pro sebe. Na výstavu jsme dorazili kolem osmé hodiny a v  hale, kde se mělo posuzovat bylo horko už teď. Takže jsme s paničkou tak chodili a čekali venku. Naštěstí pro nás bylo před námi jen pár pejsků a již před desátou šli na řadu kerníci. Paní rozhodčí jsem se líbil, řekla, že jsem pořádný samec s pěknou silnou kostrou. V poslední době se i snažím v kruhu chodit, tudíž jsme byli pochváleni za předvedení a CAC byl můj. Takže dnešním dnem jsem splnil podmínky pro přiznání titulu GRAND ŠAMPION ČESKÉ REPUBLIKY !!!

Třída: vítězů

Pořadí: výborný 2, r. CAC

 Rozhodčí: MVDr. Bojan Matakovič, CRO

Dnešní den jsme vyrazili zas všichni, já, Morik a dokonce jela i babička. Výstavu v Klatovech máme moc rádi, ale panička asi nejvíc, protože moc ráda jezdí do těchto končin. Asi ji to tu připomíná nostalgickou dobu mládí, kdy ještě jezdila hodně na výlety. Jako vždy byla cesta na výstaviště v Klatovech perfektně označena a našli jsme i místo na zaparkování, které bylo co by kamenem dohodil od výstaviště. Po nezbytném označkování klatovských aut a rohů jsme obsadili místo u kruhu. Poté začalo velké česání, protože panička dnes měla připravit i jiné kerníky. Dalším adeptem na služby byl Bélos od Lucky a jeho sestřička Baty. Panička teda česala a česala a já jsem šel na zkoušku do kruhu s naší babičkou. Musím říci, že na to, že to dělala poprvé, tak jí to celkem šlo.  No a pak už se šlo do ringu, Bélos dostal svého prvního CACe, gratulujeme, Morris taky dostal CACe. Já už to měl horší neb mým soupeřem byl sušický Birkie, který zaslouženě obdržel CACe, takže já zas r. CAC. Ale nevadí, třeba se to podaří někdy příště. 

 Každopádně to zas byla moc prima výstava s fajn lidma a uvolněnou atmosférou. A jelikož byly Klatovy v barvě růžové ... každý, kdo měl něco růžového na sobě, ať pes či člověk, tak dostal jako dárek růžové dlouhé vodítko. Jelikož Morris vyhrál medaili, tak já dostal od paničky to vodítko. Jelikož jsme zase jako vždy pospíchali, tak jsme se rychle zabalili a vydali směr Praha. 

 

Třída: otevřená

Pořadí: výborný 1, vítěz třídy

 Rozhodčí: Petr Řehánek

Na tuto odpočinkovu výstavní akci jsme se přihlásili kvůli Morrisovým bodům a taky nás lákala výstava svou zeměpisnou polohou. Cesta byla pohodová, v Lounech jsme sice mírně zabloudili, ale díky radě místního pána jsme místo výstavy zdárně našli. Tato výstava by se dala nazvat velmi komorní, protože se posuzovalo pouze ve dvou kruzích s celkovým počtem 100 psů. Rozhodčí byl pan Řehánek, kterého jsme ještě nikdy neměli, ale musím říct, že je to velmi příjemný a bodrý pán. Napsal mi pěkný posudek a myslím, že jsem se mu líbil i víc než Morris, když ale on se prostě předvádí a já přitom trpím. Takže mu to přeju, já už stejně krajský vítěz jsem. Mimo jiné jsme místo pohárů dostali konzervy, ale to se taky cení. Cestou zpátky jsme se ještě zastavili v Knovízu, kde panička objevila zahradnictví, takže jsme měli plné auto stromků a k tomu ještě bambus.

 

 

 

Třída: šampionů

Pořadí: výborný 2, r. CAC

 Rozhodčí: Bohuslava Švajdová

Na dnešní výlet jsme zas vyrazili s jesenickými vícebarevnými pudlíky, my kluci jeli jako správní gentlemani v kufru a holky na zadních sedačkách. Po nečekaně rychlé cestě jsme byli v Litoměřicích, dokonce jsme našli i velmi blízké a celkem levné parkování. Po obsazení místa u kruhu jsem šel trénovat opět chození a musím říct, že jsem se dnes i snažil, potřeboval bych totiž získat posledního CACe na českého grandšampiona. A co si budeme povídat, poslední je prostě nejhorší. Paní rozhodčí nepatří zrovna k nejrychlejším, takže jsme čekali a čekali. Přede mnou šel Morris, který dopadl celkem neslavně, tudíž jsem se snažil napravit čest já. Bohužel, nepovedlo se, ve třídě se mnou byl Brenťas, který obdržel i CAC, já mám z mnoha zas další r. CAC. Každopádně jsem ale touto výstavou dosbíral potřebné bodíky pro zadání titulu KLUBOVÝ ŠAMPION KCHMPP!!!

 

 

 

Třída: vítězů

Pořadí: výborný 1, vítěz třídy

 Rozhodčí: Zdeněk Kliment

Dnešní velmi chladné ráno jsme jeli všichni, tentokráte i s naší kamarádkou Renatou na relaxační výstavu do Hradce Králové. A dobře jsme udělali, výstava se koná v areálu kempu, v jehož v blízkosti je Stříbrný rybník, prostě moc pěkné místo. Před námi bylo celkem 50 pejsků, takže jsme vyjeli v pozdních ranních hodinách, abychom nemuseli dlouho čekat. Počasí se naštěstí umoudřilo a dokonce i vysvitlo na pár okamžiků sluníčko. Strategie dnešní výstavy byla dnes jiná, protože panička se dohodla s Renatou, že bude předvádět Morrise a panička mě. Tudíž do mě vkládala i velké naděje.  Dnes jsem se v kruhu choval celkem ukázněně a pan rozhodčí mi zadal vítěze třídy. Poté nastal souboj s Morrisem o krajského vítěze. Pan Kliment se dlouho rozhodoval a titul krajský vítěz dostal zas ten mladší uličník. Pro mě tedy můj čas na výstavě skončil, mohl jsem si zalézt do své bedýnky a spát.

Třída: šampionů

Pořadí: výborný 1, CAC, r. CACIB

 Rozhodčí: Gabriela Štursová

Dnes jsme jeli ještě s dalším psím doprovodem, a to s pudlími slečnami z Jesenice, které byly velmi způsobné na rozdíl od nás hochů. Cesta probíhala výborně, sluníčko svítilo, ale dojeli jsme do Budějovic, sluníčko nikde a ještě k tomu jinovatka. Takže rychle do haly, kde to bylo přece jenom trochu zafuněné. Zas proběhla klasika jako venčení a česání. Z dnešní paní rozhodčí měla panička docela strach, protože působí velmi přísně a už jsem od ní jednou dostal výbornou 2 bez titulu. Přede mnou to naštěstí šel prubnout Morris, který dostal CAC, a pak jsem se do toho mohl pustit já. Nakonec to nebylo tak strašný, jqk jsme si mysleli, taky mám CAC, o CACIBa mě sice porazil Morris, ale každopádně je to v rodině.

Třída: vítězů

Pořadí: výborný 3

 Rozhodčí: Olga Hrabáková

Tak jsem zas vyrazil na výstavu do českých zemí, samozřejmě i s Morrisem. Cestu do Boleslavi známe téměř nazpamět, takže nic zajímavého se nekonalo. Po vyzvednutí katalogů a čísel jsme se s paničkou zabivakovali u kruhu a čekali, až na nás přijde řada. První šel Morris, který tentokrát válel a vyběhal Klubového vítěze. Hned poté jsem šel na řadu já. Ve třídě jsme byli celkem tři, Brent, Gas a já. Bohužel jsem paní rozhodčí nezaujmul, což se ani nedivím, protože jsem v kruhu silně otrávený a skončil jsem s výbornou 3. Pak nás ještě čekala cesta do Sobotky, kam jela panička pro nové pnoucí růže, na které se už my kerníci moc těšíme!

1  
2  
 
cairn terrier, cairn terrier, cairn terrier