VÍTÁME VÁS NA SVÝCH STRÁNKÁCH ANEB ŽIVOT DVOU PSÁRSKÝCH CAIRN TERRIÉRŮ A JEDNOHO GLEN OF IMAAL TERRIÉRA

MORRIS - 2009

NVP OSTRAVA - 4.4. 2009

  Třída: mladých

Pořadí:  velmi dobrý 3

 Rozhodčí: Olga Dolejšová

 

Naše asi nejvzdálenější a opět jedna z dalších "vypečených" výstav. Nejvíc z celé výstavy byla asi nová nádherná dálnice do Ostravy, po které jsme projížděli kolem míst, kde panička byla, jako Hukvaldy, Starý Jičín, Helfštýn, Štramberk, kam nás třeba někdy taky vezme, ale už prý bez výstavy v Ostravě. Po příjezdu a bloudění v cílovém městě nás přivítaly kromě nádherných zbytků těžebních věží též naši věrní kamarádi holky Cherýnovic z Mouchnice a jejich nemalá smečka. Tak jsme společně čekali až na nás přijde řada, což bylo poměrně rychlé. Poté jsem nastoupil do kruhu já, Lexík a Adar od Kerského lesa. Po jednom kolečku v kruhu jsme šli postupně na stůl a já se opět přesvědčil o již tolik řečené kvalitě a ještě více o inteligenci českých odborných rozhodčích. Jakmile jsem se ocitl na stole, tak paní rozhodčí, byť nečekaně na svůj věk, vyrazila vpřed trhavým pohybem některých šupinatých predátorů a už mě měla ve svých spárech. A to neměla dělat neb lovím já a nikdy ne naopak. Takže jsem se pěkně lekl, začal couvat a shodil jim tam věci ze stolu. Po tomto jejím nadlidském výkonu jsem si už na sebe nechtěl nechat vůbec sáhnout, za což mi neustále opakovala, že mě bude muset vyhodit. Asi se bála, že jí to oplatím ... ale já takový nejsem, řídím se totiž heslem moudřejší ustoupí a dál to asi všichni znáte. Pak už jsem to nějak ustál, ale věděl jsem, že vše bude špatně ... a taky že jo .... výsledkem je mé první vd, byť posudek mám bezchybný, jen jsem lekavý, což se posléze opět "potvrdilo", protože si mě pohladila skoro celá Ostrava. Takže jsme si řekli s paničkou, že první vyhrání z kapsy vyhání a pojedeme to zkusit znovu, ovšem příště dáme českým krajům na nějaký čas vale a zkusíme jet trochu dál.

 A ještě dodatek ... když panička neměla ten den štěstí se mnou, tak si to alespoň trochu vykompenzovala s Aphričkou, kterou vodila a dostala CAJCíka. Takže děkujeme za důvěru do Mouchnice.

 Závěrem můžeme říci, že se cesta nakonec vyplatila, protože jsme si přivezli od mouchničáků opět výborné koláče a prima maso pro nás psy. Tímto jim moc za vše děkujeme a nejen za to!!!

 

 
cairn terrier, cairn terrier, cairn terrier